> Planinari

Planinari

NEZAUSTAVLJIVI OSVAJAČI PLANINA -  ČLANAK O PLANINARSKOM PUTU NA PLANINU STRAHINJČICU BLIZU KRAPINE

Krenuli smo na put u osam sati u kišno jutro.

Na početku je  bilo dosadno i cmizdravo, ali nakon što su se svi razbudili, imali smo muziku i plesače, malo smo ludovali i zabavljali se dok nas nastavnik nije smirio. Nakon nekog vremena vožnje po autoputu nastavnik je odlučio da ćemo stati na benziskoj pumpi . Neki su trošili, a neki su čuvali novce.

Stigli smo blizu planine. Krenuli  smo sa autobusne stanice do planine. Put je bio zabavan i smiješan - išli blatnom i mokrom stazom.  Prvo smo išli kroz šumu, a zatim po poljima i brdima. Par nas je padalo i zezalo se, ali smo stigli do planinarske kuće. Tamo smo dobili topli čaj koji smo sa zadovoljstvom pili i uživali. Pošli smo natrag iz planinarske kuće po planinarskom puteljku gdje smo po putu vidjeli pjegave daževnjake i mnoge druge životinje.

Aktivnosti su bile poučne i zabavne. Saznali smo iz svih aktivnosti da se ne smijemo zezati ili učiniti nekome nešto nažao.

Napisao: Vladimir Strmečki, 7.a razred, OŠ Sokolovac

Osnovna škola Sokolovac / Trg dr, T. Bardeka 10, HR-48306 Sokolovac / www.os-sokolovac.skole.hr / ured@os-sokolovac.skole.hr